log in

Category blog

Battlefield 2042 Rehber

 • Hits: 118

          Battlefield 2042, serisinin ikonik topyekün savaşına dönüşünü işaret ediyor. Takımınızın ve üstün bir cephaneliğin yardımıyla dinamik olarak değişen savaş alanlarına uyum sağlayın ve üstesinden gelin. 128 Oyuncu * desteğiyle, geniş ortamlarda benzeri görülmemiş bir ölçeğe hazırlanın. Conquest ve Breakthrough gibi güncellenmiş çok oyunculu modlardan yepyeni Battlefield ™ Hazard Zone'a ve Portal'a kadar muazzam deneyimler yaşayın.

Yeni Başlayanlar İçin İpuçları Deneyim Kazanma Kozmetikler Kişiselleştirme Ve Daha Fazlası

Battlefield 2042'de yere ayak basmadan önce ihtiyaç duyacağınız bazı bilgiler:

 • Savaş alanındaki rolünüzü anlamak
 • Uzmanlar kimlerdir/nelerdir?
 • Fetih ve Atılım modları arasındaki farkı anlama
 • Oyunda XP ve ilerleme nasıl kazanılır
 • Oyuncu Kartı ve Uzman özelleştirmesi nasıl çalışır?

Sınıflar

Battlefield 2042'de Uzmanlar, Sınıflar başlığı altında örgütlenir,

 • Assault(Taaruz) Sınıfı, Yüksek riskli oynanışa odaklanan agresif, cephe savaş uzmanları.
 • Mühendisler(Engineers). Bir pozisyon tutabilen ve düşmanı içinden geçmeye zorlayan güçlendiriciler. Hareket kabiliyeti sınırlıdır, ancak savaş alanında her türlü iş görücektir.
 • Destek(Support). Müttefiklerine yardım etmeye, onları hayatta tutmaya veya savaşta ayakta kalmaya odaklanır.
 • Keşif(Recon). Ya düşmanlarına karşı kullanarak ya da müttefikleri için sağlayarak bilgi savaşına odaklanır.

       Tercih ettiğiniz oyun tarzı, hangi Sınıfın sizin için en anlamlı olduğunu belirleyecektir. Her zaman tüm aksiyonun içinde olmak ister misiniz? Saldırı muhtemelen mükemmel bir seçimdir. Takımınızı ve takımınızı daha güvenli bir mesafeden desteklemeyi mi tercih ediyorsunuz? Recon daha iyi çalışabilir. Hangi oyun tarzının size en uygun olduğunu anlamak, savaşa girmek için doğru Uzmanı seçmenize yardımcı olacaktır.

Uzmanlar (Specialists)

        Her Uzman, benzersiz Uzman Ekipmanı, Uzmanlığı ve Özelliği ile temsil edilen belirli bir oyun tarzına odaklanır. Bu öğeler, oyun oynama yaklaşımınız için bir başlangıç ​​noktası oluşturmak üzere birleşir. Müttefiklerinizin yardımına gelmek ve savaş makinesini çalkalamaya devam etmek ister misiniz? Hareketliliğe ve pusuya mı odaklanmak istiyorsunuz yoksa derine inip gerçekten pozisyon mu tutmak istiyorsunuz? Bu soruları yanıtlamak, hangi Uzman(lar)ın sizin için en iyi şekilde çalışacağını belirlemenize yardımcı olacaktır.

        All-Out Warfare (Topyekün Savaş) modunda, farklı bir yaklaşım denemek veya manganızın (takımınızın) seçimleriyle sinerji oluşturmak için konuşlandırma ekranında Uzmanınızı değiştirebilirsiniz. All-Out Warfare'de Uzman kısıtlaması yoktur. Öte yandan, Battlefield™ Tehlike Bölgesi'nde (Hazard Zone) seçiminiz kadro başına bir Uzman örneğiyle sınırlıdır.

         Uzmanlar oynamak için farklı bir yaklaşım sunarken, Ekipman seçiminiz bunu tamamlayabilir ve yeni ve benzersiz oyun seçenekleri yaratabilir. Bir Ekipman, birincil silahınızı, ikincil silahınızı, ek açık gadget'ınızı ve fırlatılabilir bir silahı içerir. Herhangi bir Ekipmanı herhangi bir Uzmana ekleyebilirsiniz. Bu, takımınızın veya takımınızın daha fazla iyileşmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, bir Fetih oyununda, Ekipmanınızı tehlikeye atmadan veya yönünü değiştirmeden Falck'a geçebileceğiniz anlamına gelir. Aynı şekilde, yeni bir ekipmanın kilidini açtığınızda, bunu Ekipmanlarınıza entegre edebilir ve deneyebilirsiniz. Deney anahtardır.

Fetih ve Atılım (Conquest ve Breaktrough )

        Hayranların favorisi olan Conquest ve Breakthrough modları, Battlefield 2042'de şimdiye kadarki en büyük haritalara sahip olarak geri döndü ve her zamankinden daha büyük. Ne kadar büyük? Pekala, Xbox Series X|S, PC ve PlayStation®5'te 128 oyuncuya kadar konuşuyoruz!

       Ancak seride yeniyseniz, bu iki modun neyle ilgili olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, tıpkı gazilerin muhtemelen (haritaların boyutu dışında) bu iki modda Battlefield 2042 için nelerin güncellendiğini merak etmesi gibi.

 Her bir modun kısa bir özetiyle başlayacağız. Fetih basittir, haritada olabildiğince çok sektörü yakalayın ve tutun. Siz ve müttefikleriniz ne kadar çok bölge ele geçirebilir (ve tutabilirse), düşmanın takviye kuvvetlerini o kadar hızlı kaybedersiniz. Atılım biraz daha agresif, tamamen düşmana saldırmak ve hattı ileri itmekle ilgili. Her şey aynı anda hedefleri güvence altına almak ve düşman sektörlerini ele geçirmek için geliyor. Conquest'i 13 haritanın tamamında (2042'den yeni haritalar ve Battlefield™ Portal'da bulunan haritalar) oynayabileceksiniz ve Breakthrough, 2042'den itibaren haritalarda mevcut olacak.

        Temeller bazılarına oldukça tanıdık gelse de, her iki modda da kesinlikle bazı yeni unsurlar var. Haritaların devasa boyutu göz önüne alındığında, Conquest artık "kümeleme" dediğimiz bir şeye sahip. Yani, faaliyet ve yakalama alanlarından oluşan daha küçük “kümelerin” yaratılması. Bu alanlar, tek bir alanda birden fazla oyun stilini kolaylaştırmak için çeşitli unsurlar içerecektir.

           Örneğin, yakın muharebe alanları ve iç mekanlar, büyük açık coğrafya ve ekiplerin üzerinde savaşması için birden fazla ele geçirme bayrağıyla birleştirildi.

        Conquest'in eski sürümlerinde olduğu gibi tek tek bayrakların kontrolü için mücadele eden ekipler yerine, ekipler artık tek bir ele geçirme alanında birden fazla bayrağı barındıran sektörlerin kontrolünü ele geçirmeli. Sektörü başarılı bir şekilde ele geçirmek için ekipler, içindeki tüm bayrakları ele geçirmeli ve kontrol etmelidir, aksi takdirde tarafsız alan olarak kabul edilecektir. Breakthrough'da, saldırganlar nihai hedefe doğru ilerlerken artık daha büyük ölçekli sektörler üzerinde savaşıyorsunuz. Her sektör, daha fazla sayıda oyuncuyu barındıracak şekilde tasarlanmıştır, daha stratejik seçim ve daha fazla kuşatma fırsatı sağlar çünkü ele geçirme alanlarına birden fazla yerden yaklaşabilirsiniz.

İlerleme ve Deneyim Kazanma

Anlamanız gereken ilk şey, nasıl XP kazandığınızdır:

 • Hedef yakalama, öldürme, asist ve diğer eylemler gibi yuvarlak eylemler gerçekleştirme
 • Turda Kurdele (Ribbon) Kazanma
 • Turları tamamlama, turları kazanma ve tur bonusları kazanma

Not: Günün ilk turunu oynamak için önemli bir XP bonusu var!

Nasıl Kurdela kazanırsınız? İşte birkaç örnek:

 • Objective Ribbon - Hedefi oyna
 • Wingman Ribbon - Takım arkadaşlarını canlandırma ve çeşitli asistlerle destekleyin
 • Lojistik Şeridi - Başkalarını iyileştirin ve ikmal edin ve araçları onarın
 • Intel Ribbon - EMP'ler veya dronları yok etmek gibi yollarla düşmanları tespit edin ve bozguna uğratın
 • Combat Ribbon - Öldürme puanları alın ve araçları yok edin

        XP, Oyuncu Seviyenize beslenir ve seviye atlayarak silahlar, teçhizat, araçlar ve Uzmanlar kazanırsınız. Ancak hepsi bu kadar değil, ayrıca daha yüksek Oyuncu Seviyelerinde bulunan çeşitli kozmetik ögeler de kazanırsınız.

         Silah eklentilerinin ve araç parçalarının kilidini açmak için, o özel donanım parçasını kullanmanız ve ustalığınızı bunlarla ilerletmeniz gerekir. Araçlar, aracın rolüne göre farklı kriterlere sahipken, öldürerek yaptığınız silahlar için. Ayrıca, ustalıklarını ilerleterek donanım ve Uzmanlar için kozmetik kazanırsınız.

Özelleştirme

           Silahlarda, araçlarda ve Uzmanlarda ustalığınızı ilerleterek ve (elbette) Oyuncu Seviyenizi yükselterek kozmetik seçeneklerin kilidini açarsınız. Battlefield 2042'de ayrıca Oyuncu Seviyenizi, Oyuncu Simgenizi ve Ünvanınızı, Oyuncu Kartı Resmini (arka plan) ve silahlarınızda ustalaşarak kazandığınız üç adede kadar Rozeti gösterebileceğiniz Oyuncu Kartınızı özelleştirebileceksiniz. , araçlar, gadget'lar ve Uzmanlar.

             Oyuncu Kartı kozmetikleri, haritalarda farklı alanları keşfetmek, farklı donanım ve Uzmanlar üzerinde ustalığınızı geliştirmek, yakın dövüşte alt etme gibi özel eylemler gerçekleştirmek gibi oyunda çeşitli eylemler gerçekleştirerek kazanılır. Oyuncu Kartı bölümünde farklı Oyuncu Kartı kozmetik seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz ve her bir öğeyi kazanma kriterleri burada görüntülenecektir.

Silahlar Nasıl Açılır ?

               Herkesin iş için doğru araçlara ihtiyacı vardır ve aynısı No-Pats için de geçerlidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, yeni oyuncular bazı silahlara (ayrıca farklı Uzmanlara, araçlara ve gadget'lara) erişebilecekler. Başlangıç ​​silahları size oyun tarzınız için neyin en mantıklı olduğu konusunda iyi bir fikir verecek ve en azından ilk önce ne tür silahların kilidini açmak isteyeceğiniz konusunda genel bir fikir verecektir. Koleksiyon (Collection) menüsündeki silahlar ekranına gitmeniz yeterli. Halihazırda kilidini açtığınız her şeyi, kilidini açabileceğiniz diğer silahları ve bunların kilidini açmak için gereksinimlerin neler olduğunu görebileceksiniz.

                Doğal olarak, gerçekten iyi şeyleri elde etmek için biraz uğraşmanız gerekecek. Bu ne anlama geliyor? XP kazanmak ve Oyuncu Seviyenizi yükseltmek. Her yeni seviye, silahlar, aletler, kozmetikler ve daha fazlasını içeren yeni ödüllerle birlikte gelir.

-Alıntıdır-