log in

Categories List

Battlefield 2042 Portal Modu

Battlefield 2042 Portal Nedir :

Oyuncuların çeşitli oyun seçenekleriyle özel maçlar oluşturmasına ve bunları toplulukla paylaşmasına olanak tanır. Ana oyunda yer alan içeriğin yanı sıra, mod oyunculara Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 ve Battlefield 3'ten haritalara, silahlara, araçlara ve sınıflara özel erişim sağlar.

Savaşın Kurallarını Değiştirin -

BattlefieldPortal, beklenmedik savaşları keşfedeceğiniz ve savaş kurallarını değiştireceğiniz bir platformdur. Sadece Battlefield 2042'den değil, klasik Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 ve Battlefield 3'ten de çeşitli Battlefield sanal alanlarından sayısız deneyim sizi bekliyor. Özel yapım modları kullanın veya güçlü oluşturucu araçlarını kullanarak kendi benzersiz deneyiminizi oluşturun.

Kendi Sunucunu Yaratma Rehberi -

Bu yepyeni modda başlamak için bilmeniz gereken her şey.

Öncelikle anlamanız gereken iki ana unsur vardır: Battlefield Portal, oluşturduğunuz benzersiz Deneyimleri oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. Bir sunucu bu Deneyimleri ya da kendi sunucuları üzerinde kendilerine ev sahipliği yapan başkaları ile paylaşabilirsiniz. Bunun anlamı, sadece Deneyimler yaratmayı seviyorsanız, ancak oyunu kendiniz çalıştırmak için gerçekten izleyiciye (veya eğilime) sahip değilseniz, yarattıklarınızı hala yapanlarla paylaşabilirsiniz. Öte yandan, eğer gerçekten sadece bu tür Deneyimlere ev sahipliği yapmak istiyorsanız, tüm ayarlara ve kurulumlara girmeden bunu da yapabilirsiniz. Bu senin kum havuzun, istediğin gibi kullan.

Öne Çıkan Deneyimler

Tamamen yeni bir deneyim yaratmaya başlamak için gerçekten havasında değilseniz ve önceden hazırlanmış bir deneyime atlamayı tercih ediyorsanız, Öne Çıkan Deneyimler tam aradığınız şeydir. Battlefield ™ 2042'ye giriş yapın, Battlefield Portal modunu seçin ve ana ekranda aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç küratörlüğünde Öne Çıkan Deneyim göreceksiniz. Favorinizi seçin ve “Oynat” ı tıklayın ve gitmeye hazırsınız.

Sunuculara Gözat

Belki de Öne Çıkan Deneyimler tam olarak aradığınız şey değildir, eğer öyleyse altındaki düğmeyi tıklayın ve başkalarının Deneyimlerini barındıran mevcut tüm sunucuların bir listesini göreceksiniz. Deneyimlerin isimlerini, oyuncu sayısını vb. Görebileceksiniz. tam listede. Deneyimi beklemek ne hakkında daha ayrıntılı bilgi mi istiyorsunuz? “Sunucu Seçenekleri” ni getirmek için “Diğer” i tıklamanız yeterlidir, ardından “Deneyim Bilgisi” düğmesini seçin ve içerik oluşturucunun açıklama metninin yanı sıra seçilen haritalar, değiştiriciler vb. Gibi şeyleri göreceksiniz.

Katılmak istediğiniz sunucu zaten doluysa veya belki de listedeki belirli bir Deneyimi arkadaşlarınızla kendiniz oynatmak istiyorsanız, “Sunucu Seçenekleri” ne geri dönüp bu sefer “Bu Deneyimi Barındırın” ı tıklayabilirsiniz.

Bir Deneyime Ev Sahipliği Yapmak

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kendiniz yarattığınız Deneyimlere, Başkaları tarafından yaratılan Deneyimlere veya herkese açık önceden hazırlanmış Deneyimlerden oluşan bir seçkiye ev sahipliği yapabilirsiniz. Battlefield 2042'ye giriş yaptığınızda neler olduğunu göreceksiniz, Battlefield Portal'ı seçin ve “Ana Bilgisayar” seçeneğini tıklayın. Ardından, sunucunuzda çalıştırmak istediğiniz Deneyimi seçin ve altındaki “Ana Bilgisayar” düğmesini tıklayın. Bunu yaptıktan sonra, oyunculara katıldıklarında ne bekleyeceklerini bildirmek için bir ad ve açıklama, bir karşılama mesajı ve hatta isterseniz bir şifre ekleyebileceksiniz.

Çevrimiçi olarak (veya bir arkadaşınız tarafından size gönderilen) denemek istediğiniz bir Deneyim kodu gördüyseniz, tekrar giriş yapın ve Battlefield Portalına gidin, ardından en üstteki “Deneyim Kodu” seçeneğini seçin. Kodu klavyenizle veya denetleyicinizle girin ve “Onayla” yı tıklayın. Bir sonraki ekranda “Bir Sunucu Barındırın" seçeneğini göreceksiniz, bunu seçin ve yukarıdaki adımları izleyin.

Bir Deneyim Yaratmak

Başlamak için herhangi bir tarayıcıdaki Battlefield Portal Builder web sitesini ziyaret edin. Daha sonra deneyiminizi sıfırdan oluşturmak istiyorsanız “Yeni Bir Şey Oluştur” u seçebilirsiniz. Oyun modlarını, haritaları (20'ye kadar) vb. Seçebileceksiniz. ve sonra Deneyiminizi adlandırın ve kaydetmek için kısa bir açıklama yapın.

Üzerinde çalışmaya devam etmek veya değiştirmek istediğiniz bazı Deneyimleriniz varsa ne olur? Sayfayı aşağı kaydırmanız yeterlidir ve “Deneyimlerim" bölümünü göreceksiniz. Oluşturduğunuz her şey orada görünecek ve her Deneyimin altında "Değiştir" düğmesini göreceksiniz. İstediğiniz değişiklikleri yapmak için üzerine tıklayın.

Son olarak, Deneyimler bölümündeki sekmelerden herhangi birine tıklarsanız, kendinizinkini oluşturmak için başlangıç noktası olarak kullanabileceğiniz önceden hazırlanmış çeşitli Deneyimler bulacaksınız. Kendi benzersiz değişikliklerinizi yapmaya başlamak için “Değiştir” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bu, sıfırdan başlamak zorunda kalmadan İnşaatçı ile tanışmanın harika bir yoludur.

Yeni Bir Şey Yaratmak

Tamam, tamamen yeni bir Deneyim inşa etmek istediğine karar verdin, ne yapıyorsun? Öncelikle, “Yeni Bir Şey Yarat” düğmesine tıklayacaksınız, geleceğiniz ilk ekran Oyun Modu seçimi olacak. Her mod kısa bir açıklama ve gerekli uyarıları içerir. Örneğin, Conquest Large tüm platformlarda kullanılamaz ve bildirimi sağ üst köşede görürsünüz.

Ardından “Harita Döndürme” ye tıklayın ve haritalarınızı seçin. İsterseniz 20'ye kadar seçebilirsiniz, ancak en az birini seçmeniz gerekir. Team Deathmatch veya Free-for-All gibi özel bir oyun modu oluşturuyorsanız, haritaların her birinin birden çok sürümünü görürsünüz, harita döşemesinin sol üst köşesine bakarsanız, kullanılabilir oyun alanının boyutunu görürsünüz. küçükten büyüğe. Haritaları seçtiğinizde Harita Döndürme alanında görünürler, bir kez orada haritaları yeniden sipariş edebilir veya fikrinizi değiştirirseniz bazılarını kaldırabilirsiniz. İsterseniz aynı haritayı birden çok kez de ekleyebilirsiniz.

 

Şimdi isterseniz burada durabilir, küçük dişli düğmesini tıklayıp Deneyiminizi kaydetmek için bir ad ve açıklama yazabilirsiniz. Ancak, işleri gerçekten değiştirmek isteyenler için daha fazla seçenek var.

Değiştiriciler, aşağıdaki Savaş Alanı öğelerinin bazı temel yönlerini değiştirmenize olanak tanır: oynanış, askerler, araçlar, kullanıcı arayüzü ve yapay zeka. Örneğin, asker değiştiricileri seçtiyseniz, “Düşme Hasarı Çarpanı” ve askerlerin birinci takım, ikinci takım veya her ikisi için eğilimli olma yeteneği ile düşme hasarını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Değiştiriciniz için belirli takımları seçmek istiyorsanız, her değiştiricinin sağındaki küçük zincir simgesini tıklatın. Değiştiricilerin ne anlama geldiğinden emin değil misiniz? Oluşturucuda mevcut olan her biri için ipuçları vardır.

Daha fazla özelleştirme mi arıyorsunuz? Kısıtlamalar, Deneyiminizdeki karakterlerden silahlara ve araçlara kadar her şeyi kontrol etmenizi sağlayacaktır. Bunun yapmanıza izin vereceği şey, örneğin, İkinci Dünya Savaşı dönemi askerlerinin modern savaşçılara karşı çukurlaştırıldığı bir Deneyim yaratmaktır. Daha sonra bu çimdik bile olabilir, belki de iki takım da sadece onlara Recon asker sağlamak istiyorsanız. Ya da belki herhangi bir tank istemezsiniz ya da herkesi sadece tabancalarla savaşmaya zorlamak istersiniz - size Deneyimde istediğiniz kadar değişiklik yapmanız için araçlar verdik ... ve istediğiniz zaman onları yeniden yapın.