log in

Category blog

Battlefield 2042’nin 128 Kişilik Modu Kaldırılıyor!

  • Hits: 677

Çıktığı günden bu yana birçok hata düzeltmesi yapan Battlefield 2042, şimdi Breakthrough modunda birkaç değişiklik yapıyor.

Battlefield 2042, 2021’in sonlarında piyasaya çıktığında kötü şöhretli bir lansman yakalamıştı. Oyun, oyuncuların çoğunun sinirini bozacak birçok hatayla doluydu. Battlefield 2042 için acil sorunları düzeltmeye çalışan bazı yamalar olsa da DICE’ın en son çıkan nişancı oyunu itibarını oldukça kaybetti. Birkaç hayran, EA ve DICE’ın bu oyundan vazgeçip bir sonraki Battlefield oyununa geçmelerini bekliyordu.

Steam’de gittikçe azalan oyuncu sayıları da bu durumun en büyük göstergesiydi. Geliştirici, 4.1 yamasında görüldüğü üzere oyunun FPS’sini iyileştirmek için hala çaba sarf ediyor. Büyük bir yamadan beklenebilecek olağan değişikliklerinin yanı sıra geliştiricinin aldığı en önemli kararlardan biri, 128 oyunculu Breakthrough modunun kaldırılması oldu.

Battlefield 2042 Kötü Şöhretinden Kurtulabilecek Mi?

Kaldırılan bu mod, oyuncuları saldıranlar ve savunanlar olarak ikiye ayırıyordu. Saldıran taraf, tüm alan fethedilene kadar bir harita üzerinde savunanları zorluyordu. Şimdi ise modun maksimum oyuncu sayısı 64 oyuncuya düşürüldü. DICE bir blog yazısında 128 oyuncunun Breakthrough moduna uymayan bir miktarda kaos ve katliam yarattığını belirtti. Ayrıca kişi sayısı azaldığı için, haritalarda da birkaç değişiklik yapılacak.

Ayrıca Xbox One veya PS4 sahipleri için 128 oyunculu Breakthrough modu kaldırılmayacak. Oyunculardan yeni özellikler hakkında görüşlerinin istendiği bir ankette, oyuncu sayısını yarıya indirmenin değişikliklerin yalnızca başlangıcı olduğu görülüyor. EA’nın anketi, oyuncuların Battlefield 2042 kiralık sunucular ve oyun modu düzenleyicisindeki değişiklikler gibi şeyleri görmek isteyip istemediklerini sordu.